Програми за синхронизирање на аудио и видео

Програми за синхронизирање аудио и видео. Дали сте преземале видеа од интернет каде аудио и видео се доцнат и би сакале да знаете дали постои некое софтверско решение преку кое можете да го решите проблемот? Па секако да!. Во денешниот туторијал, всушност, ќе ви ги покажам најдобрите програми за… читај повеќе

Како да ги отклучите каналите на iPhone Telegram

Како да ги отклучите каналите на iPhone Telegram

Како да ги одблокирате телеграмските канали на iPhone. Сигурно користите телеграма на вашиот iPhone. И не само да разговарате со вашите пријатели, туку и, пред се, да ги следите темите што ве интересираат, преку многуте канали достапни на платформата. Меѓутоа, пред неколку дена се случува нешто чудно. Повеќе не можете да ... читај повеќе

Како да знаете дали ве повикал блокиран број

Како да знаете дали ве повикал блокиран број

Како да дознаете дали ви се јавил блокиран број. Откако среде ноќ добивал серија упорни телефонски повици, решил да го блокира телефонскиот број на личноста која му пречела. Но, што ако по некое време, би сакале да ги вратите чекорите и да го отклучите? Ви кажуваме како. Сепак, пред ... читај повеќе

Како се прави срцето со тастатурата за мобилни телефони

Како се прави срцето со тастатурата за мобилни телефони

Како се прави срцето со тастатурата на мобилниот телефон. Неодамна се приближи до светот на технологијата и конечно, го купи и својот прв мобилен телефон. Веќе почнувате да се ослободувате и немате потешкотии да им пишувате на пријателите, да сурфате на Интернет и да вршите други основни операции. Сега, сепак... читај повеќе

Како да го отстраните режимот на слушалките

Како да го отстраните режимот на слушалките

Како да го отстраните режимот на слушалки. Откако слушавте музика на вашиот мобилен телефон, ги исклучивте слушалките од уредот и откривте дека режимот за слушалки остана активен. Со други зборови, вашиот уред продолжи да ги открива слушалките, иако тие се исклучени. Како можеше да се случи такво нешто? Па, причините може да… читај повеќе

Како да смените сметки во Fortnite

Како да смените сметки во Fortnite

Како да смените сметки во Fortnite. Дали сакате да започнете од нула со вашата сметка во Fortnite? Дали имате профил на Fortnite каде сте отклучиле повеќе нивоа и скинови, дали би сакале да го однесете на друга платформа за игри, но не знаете како да продолжите? Тогаш ќе ви биде мило да знаете дека сте на вистинското место во вистинско време... читај повеќе

Како да дадете пари во GTA Online

Како да дадете пари во GTA Online

Како да давате пари во GTA Online. Сега станавте шеф на Лос Сантос и веќе направивте сè што можете да направите во рамките на GTA Online. Сепак, еден ваш пријател штотуку почна да ја игра титулата Rockstar Games и ве замоли да му помогнете да продолжи напред, можеби да му дадете малку… читај повеќе

Како да знаете дали мобилниот телефон има две СИМ-картички

Како да знаете дали мобилниот телефон има две СИМ-картички

Како да знаете дали мобилниот телефон има две СИМ-картички. Роднините ти дадоа нов мобилен телефон. Тоа ќе биде добра можност да се запознаете со технологијата. Но, прво би сакале да го отстраните сомнежот: бидејќи користевте две SIM-картички во стариот мобилен телефон, би сакале да знаете дали дури и новиот мобилен телефон што сте го добиле како… читај повеќе

Како да отворите JNLP-датотека

Како да отворите JNLP-датотека

Како да отворите датотека JNLP. Шефот пред неколку дена побарал од него да анализира некои датотеки со помош на специфична програма претходно вчитана на USB-стик. Меѓутоа, откако го поврзавте уредот со компјутерот, забележавте дека апликацијата за која станува збор е во формат JNLP, екстензија каква што никогаш досега не сте… читај повеќе

Како да го поставите тајмерот на Инстаграм

Како да го поставите тајмерот на Инстаграм

Како да го ставите тајмерот на Инстаграм. Гледајќи ги приказните на Инстаграм на вашите пријатели, забележавте дека некои од нив вметнуваат тајмери ​​во нив што прикажуваат одбројување до датумот што го одредиле. Во следните параграфи, ќе објаснам детално како да го поставите тајмерот на Инстаграм користејќи функција достапна од… читај повеќе

Како да преземете Procreate бесплатно.

Како да преземете Procreate бесплатно

Како да преземете Procreate бесплатно. Цртежот е една од најголемите страсти, а во последно време се приближувате и до дигиталното цртање, користејќи ги вашите сигурни iPad и Apple Pencil. Затоа, би сакале да го пробате Procreate, многу позната апликација за дигитално сликање дизајнирана да ја користат и професионалци и дизајнери „хобисти“, но прво… читај повеќе

Како да се игра онлајн помеѓу PS4 и Xbox One

Како да се игра онлајн помеѓу PS4 и Xbox One

Како да играте онлајн помеѓу PS4 и Xbox One Вашиот пријател поседува Xbox One, а вие, од друга страна, имате PlayStation 4 и би сакале да играте онлајн мултиплеер заедно. Сепак, сè уште не сте успеале да разберете дали тоа е навистина возможно. Или можеби сте откриле дека има наслови кои… читај повеќе

Како да ја активирате тастатурата со задно осветлување Lenovo

Како да ја активирате тастатурата со задно осветлување Lenovo

Како да ја активирате тастатурата со позадинско осветлување на Lenovo. Купивте Lenovo PC и сте изненадени од светлината на тастатурата со позадинско осветлување. Сепак, откако ќе го вклучите лаптопот, еве го изненадувањето: и покрај повторените обиди, во никој случај не успеавте да ја активирате тастатурата на Lenovo со позадинско осветлување. Но, денес ќе одам овде... читај повеќе

Како да напишете букви на тастатурата за телефонот

Како да напишете букви на тастатурата за телефонот

Како да пишувате букви на тастатурата на телефонот. Бидејќи погрешно сте ги „прилагодиле“ поставките на вашиот мобилен телефон, повеќе не можете да ги пишувате буквите на тастатурата на телефонот. Ненамерно сте оневозможиле некои опции и сега сакате да го решите овој проблем. Па, ако навистина е така, бидете сигурни: не е ништо сериозно. … читај повеќе

Како да ја пронајдете IP адресата на лицето

Како да ја пронајдете IP адресата на лицето

Како да ја пронајдете IP адресата на една личност. Сигурно веќе сте слушнале дека преку IP адресата може да се открие кој е од другата страна на екранот и на тој начин да се идентификува личност на мрежата. И тоа е (скоро) вистина. Меѓутоа, пред да создадете лажни надежи и непотребен аларм,… читај повеќе

Како да имате бесконечни пари во Симс

како да имате бесконечни пари во СИМ

Како да имате бесконечни пари во Симс. Вашата страст за животни симулатори ве запозна со она што брзо стана една од вашите омилени видео игри: Симс. Веројатно за вас убавината на играњето лежи во неговата неспоредлива разновидност и можноста за создавање нови згради и решенија за украсување. Без… читај повеќе

Како да ја ставите иконата на Google на работната површина

Како да ја ставите иконата на Google на работната површина

Како да ја ставите иконата на Google на работната површина. Употребата на компјутери и специјални технолошки алатки е нешто што тој сè уште има тешкотии да го разбере. Секако, тој не може да се нарече личност заинтересирана за истражување на сите модернисти, дури и ако неговиот напор да се прилагоди е вреден, барем во она што… читај повеќе

Како да копирате контакти од iPhone на SIM

Како да копирате контакти од iPhone на SIM

Како да копирате контакти од iPhone на SIM. Тој одлучи да го замени својот стар iPhone со мобилен телефон Андроид. Значи, треба да ги префрлите контактите на вашиот телефонски именик на iPhone на вашиот нов телефон, но не знаете како да го направите тоа. На iPhone, всушност, нема достапна посебна функција за копирање контакти на iPhone… читај повеќе

Како да ја исчистите историјата на видео на Гледај

Како да ја исчистите историјата на видео на Гледај

Како да ја исчистите видеоисторијата на Гледајте. Неодамна гледавте неколку видеа на Гледајте, делот на Facebook посветен на филмови и видеа во живо, кои сега би сакале да ја избришете историјата на активностите поврзани со вашата сметка. Во следните параграфи, ќе објаснам како да ја исчистите видеоисторијата на Гледајте од телефони… читај повеќе

Како да се игра FIFA за двајца на PS4

Како да се игра FIFA за двајца на PS4

Како да се игра ФИФА за двајца на PS4. Сигурно сте организирале вечера со пријателите дома и сте решиле да ја разубавите ноќта со организирање на ФИФА турнир на PS4. Ќе побарате пријател да ви ги донесе играта и конзолата, но за да не изгледате несмасно пред другите, би сакале да се информирате себеси за… читај повеќе

Како да наполните лаптоп без полнач

Како да наполните лаптоп без полнач

Како да наполните лаптоп без полнач. Додека ја средувал својата соба, пронашол стар лаптоп што не го користел со години, напуштен и без никаква трага од полначот. Така, решивте да му дадете нов живот (можеби користејќи го како „медија центар“ за поврзување со телевизорот или како компјутер... читај повеќе

Како да активирате NFC на iPhone

Како да активирате NFC на iPhone

Како да го активирате NFC на iPhone. Имате iPhone, добро познатиот паметен телефон од Apple, и научивте да совладате многу од неговите функции. Сепак, има еден што едноставно ви бега, но всушност може да ви помогне во некои ситуации: тоа е NFC, тој чип за кој сте слушнале толку многу на теренот... читај повеќе

Како да ја смените е-поштата на Supercell ID

Како да ја смените е-поштата на Supercell ID

Како да ја смените е-поштата за Supercell ID. Го изгубивте пристапот до вашата адреса за е-пошта и затоа повеќе не можете да се најавите на вашата сметка со идентификацијата на supercell. Сакате да ја промените адресата на е-пошта на вашиот Supercell ID, бидејќи повеќе не ја користите таа што ја… читај повеќе

Како да знаете дали некој ги игнорира пораките во Messenger

Како да знаете дали некој ги игнорира пораките во Messenger

Како да знаете дали некој ги игнорира пораките на Messenger. Испративте порака од Messenger и тие сè уште не ви одговориле. Можно е да сте биле премногу зафатени и да не сте успеале уште да го направите тоа. Но, се грижите дека намерно ве игнорираат. Не брзајте да избрзувате со такви негативни заклучоци: ова веројатно не е… читај повеќе

Како да го спуштите пингот на PS4

Како да го спуштите пингот на PS4

Како да го намалите пингот на PS4. Како вистински ентузијаст за игри со повеќе играчи, едноставно не можете да го надминете мачното забавување (познато и како задоцнување) во највозбудливите и најинтензивните моменти од вашето онлајн играње PS4. Барајќи информации за тоа, тој дознал дека тоа е проблем со латентност во комуникациите помеѓу… читај повеќе

Како да се игра за двајца со Nintendo Switch

Како да се игра за двајца со Nintendo Switch

Како да играте за двајца со Nintendo Switch. Размислувате да купите Nintendo Switch, хибридната конзола на Nintendo, поради можноста да можете да играте две од вашите омилени игри, како што се Smash Bros или Mario Kart. Вистина? Продолжете да читате, бидејќи ќе ви кажам работи кои можат да ви бидат многу корисни. Доколку планирате да организирате вечери… читај повеќе

Апликација за промена на гласот за време на повикот

Апликација за промена на гласот за време на повикот

Апликација за промена на гласот за време на повикот. Дали планирате шега повик за пријател и барате апликации кои ви дозволуваат да го скриете гласот на вашиот мобилен телефон? Нема проблем, дојдовте на вистинското место во овој момент! Всушност, со денешниот водич, ќе ви покажам неколку апликации за промена на гласот за време на… читај повеќе

Како да ја зголемите јачината на звукот на слушалките со Bluetooth

Како да ја зголемите јачината на звукот на слушалките со Bluetooth

Како да ја зголемите јачината на блутут слушалките. Се сметате себеси за прилично внимателна личност и за да ја заштитите вашата безбедност, обично се потпирате на Bluetooth слушалки за време на патувањата со автомобил. Меѓутоа, откако примил неколку повици, сфатил дека јачината на слушање е далеку од доволна. Тој не слуша ... читај повеќе

Како да конвертирате фотографија во PDF од вашиот мобилен телефон

Како да конвертирате фотографија во PDF од вашиот мобилен телефон

Како да конвертирате фотографија во PDF од вашиот мобилен телефон. Ако ви се случи ова, ние сме тука да ви помогнеме: „Треба да се регистрирате на одреден веб-портал и, со оглед на ситуацијата, одлучивте да го направите тоа преку вашиот мобилен телефон. За жал, доживеавте уназадување во процесот на поднесување на документите потребни за комплетирање… читај повеќе

Како да конвертирате букви во броеви

Како да конвертирате букви во броеви

Како да конвертирате букви во бројки. Дали некогаш сте морале да копирате броеви од една датотека на Excel во друга и да се најдете со проблеми со пресметките или збунетост во редоследот на податоците, бидејќи софтверот ги третира погрешно и ги форматирал како текст, откако ги залепил, наместо како бројки? Дали некогаш … читај повеќе

Како да преземате бесплатни игри на Nintendo 3DS

Како да преземате бесплатни игри на Nintendo 3DS

Како да преземате бесплатни игри на Nintendo 3DS. Штотуку купивте Nintendo 3DS, последната рачна конзола на Nintendo пред Switch/Switch Lite. НЕ? Сигурно веќе сте почнале да ги истражувате големиот број на можности што ги нуди второто и неговата огромна група наслови. Можеби вашиот буџет во моментов е тесен и… читај повеќе

Како да зборуваме на Fortnite Nintendo Switch

Како да зборуваме на Fortnite Nintendo Switch

Како да зборувате во Fortnite Nintendo Switch. Вашите пријатели играат Fortnite на Nintendo Switch и ве поканија да се придружите на нивните игри. По неколку порази, сфативте дека искуството на играта може значително да се подобри ако гласно комуницирате со соиграчите, за да ги предупредите за локациите на противниците. А) Да… читај повеќе

Како да знаете кој стои зад профилот на Инстаграм

Како да знаете кој стои зад профилот на Инстаграм

Како да знаете кој стои зад профилот на Инстаграм. Дали сте виделе чудни работи во последно време кај некои корисници на Инстаграм? Дали би сакале да знаете кои се тие навистина за да видите дали можете да им „верувате“ или не? Јасно е дека сте заинтересирани да разберете како да откриете кој се крие зад профилот на Инстаграм. … читај повеќе

Како да се добие бесплатно Robux

Како да се добие бесплатно Robux

Како да добиете бесплатен Robux. Веќе сте се претплатиле на познатата платформа која собира повеќе од 15 милиони игри внатре. Во обид да го прилагодите вашиот карактер, откривте дека за да добиете облека и некои додатоци треба да имате Robux, што е официјална валута во играта на Roblox. Никогаш порано не ... читај повеќе

Како да се следи датумот на купување на мобилен телефон

Како да се следи датумот на купување на мобилен телефон

Како да го следите датумот на купување на мобилен телефон. Последниве недели наидовте на различни проблеми со вашиот мобилен телефон: тој често се исклучува, батеријата му трае само неколку часа, а понекогаш дури и не се вклучува повеќе. Сомнежот е дека имате хардверски дефект и поради оваа причина имате… читај повеќе

Како да пренесете датотеки од Mac на надворешен тврд диск

Како да пренесете датотеки од Mac на надворешен тврд диск

Како да префрлите датотеки од Mac на надворешен хард диск. Ако сте купиле хард диск за складирање на датотеки што не ги користите секој ден и сакате да префрлате датотеки за да заштедите простор, прочитајте. Вашиот Mac, всушност, нема голем внатрешен диск и секој пат кога сакате да преземете нова апликација, мора да… читај повеќе

Како да ги избришете SIM-броевите

Како да ги избришете SIM-броевите

Како да избришете SIM броеви. Забележавте дека сите телефонски броеви се појавуваат двапати, бидејќи се и на SIM и на телефонот. Поради оваа причина, решивте да ги избришете броевите од SIM-картичката, но, во пракса, не успеавте да ја најдете опцијата за тоа. Следно, вие… читај повеќе

Како да го рестартирате компјутерот од тастатурата

Како да го рестартирате компјутерот од тастатурата

Како да го рестартирате компјутерот од тастатурата. Со текот на времето, тој го открил задоволството од користењето на тастатурата на компјутерот за извршување на операции кои вообичаено ги извршува со глувчето, за што е потребно многу подолго. Веќе откривте неколку „кратенки“ кои во голема мера ја забрзаа вашата секојдневна работа. Сепак, постојат некои операции кои сè уште… читај повеќе

Како да ги промените имињата во Fortnite Nintendo Switch

Како да ги промените имињата во Fortnite Nintendo Switch

Како да менувате имиња во Fortnite Nintendo Switch. Кога го преземавте Fortnite на Nintendo Switch, желбата за игра беше толку голема што набрзина го избравте вашиот прекар, без да обрнувате премногу внимание. Навистина сакавте само да пробате, но потоа играта презеде и стана една од вашите омилени за системот Nintendo. На… читај повеќе

Како да ги деинсталирате услугите на Google Play

Како да ги деинсталирате услугите на Google Play

Како да ги деинсталирате услугите на Google Play. Откако ја поставивте вашата сметка на Google и преземавте неколку апликации, ова е големото изненадување: почнавте да добивате пораки за грешка постојано поврзани со услугите на Google Play и, уморни од оваа ситуација, го отворивте Google во обид да разберете како да се ослободите од тоа. апликацијата,… читај повеќе

Како да продавате автомобили во ГТА offline

Како да продавате автомобили во ГТА offline

Како да продавате автомобили во GTA офлајн. Откако ќе започнете да ги играте првите мисии што ви се доверени во GTA, се прашувате дали има шанса да ги продадете возилата во играта и да соберете пари. Дури и во офлајн режим или во претходните поглавја од сагата дека нема… читај повеќе

Како да се поврзете на WiFi, без да ја знаете лозинката

Како да се поврзете на WiFi, без да ја знаете лозинката

Како да се поврзете на WiFi без да ја знаете лозинката. Вие сте во куќата на близок пријател и треба да ја користите нивната Wi-Fi мрежа. Но, што ако вашиот пријател не ја знае вашата лозинка? Со намера да најде решение за овој проблем, тој се консултирал со Google во потрага по систем за поврзување на WiFi без… читај повеќе

Како да видите часови за игра на PS4

Како да видите часови за игра на PS4

Како да ги видите часовите на игра на PS4. Веќе долго време го имате вашиот PlayStation 4 и сте го користеле за многу сесии за игри, понекогаш дури и часови во исто време. Затоа се прашувате дали е можно да ја погледнете статистиката поврзана со времето кое ви е потребно да завршите… читај повеќе

Како да го знаете телефонскиот број на СИМ-картичката

Како да го знаете телефонскиот број на СИМ-картичката

Како да го дознаете телефонскиот број на SIM. Средувајќи ги фиоките на масата, наиде на старата СИМ-картичка што не ја користел извесно време, а всушност речиси ја заборавил. Наоѓајќи го сега, решил да го рециклира така што ќе го вметне во телефонот за итни случаи купен пред некое време, за да биде… читај повеќе

Како да го прочитате QR-кодот со Huawei

Како да го прочитате QR-кодот со Huawei

Како да го прочитате QR-кодот со Huawei. Од covi, се чини дека QR-кодовите се насекаде. За да го видите менито на ресторан, од безбедносни причини, ќе ви кажат да го направите тоа од виртуелното мени до кое се пристапува со код од овој тип. Нормално, ќе се заглави во ќош... читај повеќе

Како да инсталирате YouTube со Family Link

Како да инсталирате YouTube со Family Link

Како да инсталирате YouTube со Family Link. Твојот син одлично се снајде во училиште и за награда решивте да му дозволите да ја користи апликацијата YouTube на таблетот Android што пред малку требаше да му го дадете. Меѓутоа, проблемот е што тој веќе го постави системот Family Link, за да ја следи неговата… читај повеќе

Како да гледате пинг во Fortnite

Како да гледате пинг во Fortnite

Како да видите пинг во Fortnite. За време на играта Fortnite, се случи нешто неочекувано. Една секунда пред противникот да биде пред вас, тој одеднаш се појави на спротивната страна на картата. Момент на доцнење ја уништи најепската игра во историјата. Значи, би сакале да знаете како да гледате пинг во… читај повеќе

Како да се ажурира Android

Како да се ажурира Android

Како да го ажурирате Android Имате паметен телефон со Android и штотуку откривте дека еден ваш пријател кој има ист модел на телефон го ажурирал оперативниот систем на неговиот телефон. Сè уште не сте добиле никакво известување за достапноста на ажурирањето, но исто така би сакале да се префрлите на најновата верзија на Android достапна за… читај повеќе

Како да направите PDF да не може да се менува

Како да направите PDF да не може да се менува

Како да направите PDF што не може да се уредува. Мора да испратите некои многу важни PDF документи. Бидејќи не сакате содржината на овие датотеки да се менува, туку само да се гледа, решивте да побарате некое решение што може да ви помогне во овој напор. Во денешниот водич, ќе ви покажам како да направите PDF… читај повеќе

Како да копирате аудио ЦД на USB меморија

Како да копирате аудио ЦД на USB меморија

Како да копирате аудио ЦД на USB стик. Конечно го купивте радиото за автомобил што долго време го посакувавте. Помеѓу многуте карактеристики што ве убедија да го купите и инсталирате во вашиот автомобил, постои можност да пуштате музика директно од USB стик и да се збогувате со „класичните“ ЦД-а на… читај повеќе

Како да направите моќ на калкулаторот

Како да направите моќ на калкулаторот

Како да направите моќ на калкулаторот. Треба да напојувате доволно големи броеви и би сакале да ја поедноставите работата со помош на калкулаторот, но сè уште не сте успеале да најдете начин. Ако сакате, можам да ви покажам како да прикачите број во калкулаторот со помош на физички и виртуелни калкулатори, тоа се „стандардните“ на мобилни телефони, таблети... читај повеќе

Како да се ажурира TikTok

Како да се ажурира TikTok

Како да го ажурирате TikTok. Дали забележавте дека луѓето што ги следите Tik Tok користат филтри и ефекти кои не се појавуваат во верзијата на апликацијата инсталирана на вашиот паметен телефон? Не очајувајте, проблемот е најверојатно едноставно во тоа што не сте ја ажурирале апликацијата на најновата достапна верзија. За… читај повеќе

Како да испратам СМС порака до број што ме блокираше

Како да испратам СМС порака до број што ме блокираше

Како да испратите СМС на број што ме блокираше Сте испратиле голем број СМС пораки на вашиот пријател и никогаш не сте добиле одговор. Значи имаш ужасен сомнеж дека ова те блокирало, поточно дека ти го блокирало нумерирањето. Со оглед на околностите, сега би сакале ... читај повеќе

Како да се игра онлајн 2vs2 FIFA

Како да се игра онлајн 2vs2 FIFA

Како да се игра онлајн 2vs2 ФИФА. Вие сте голем љубител на фудбалот и често играте ФИФА, култната фудбалска игра од EA. Сакате да играте два против еден онлајн против други луѓе; сепак, не можевте да сфатите како да ја искористите оваа можност. Во овој водич, ќе објаснам детално како да играте 2v2 онлајн во… читај повеќе

Како да се опорави разговорот со Telegram

Како да се опорави разговорот со Telegram

Како да го вратите разговорот во Телеграма. По грешка (или не), избришавте цел разговор и не можевте да го вратите на кој било начин. Преплашени од идејата дека повторно ќе ви се случи, сакате да предвидите и да барате, на сосема превентивен начин, информации за тоа како да го вратите телеграмскиот разговор. Во следните редови детално ќе објаснам… читај повеќе

Како да ја вметнете SIM-картичката на компјутер

Како да ја вметнете SIM-картичката на компјутер

Како да ја вметнете SIM картичката во компјутерот. Итно треба да го поврзете вашиот лаптоп на Интернет и бидејќи имате SIM-картичка за податоци со вклучен одреден број свирки, би сакале да ја искористите можноста да ја вметнете во компјутерот и да ја конфигурирате. Сепак, иако компјутерот што го поседувате е подготвен за… читај повеќе

Како да се ажурира Fortnite

Како да се ажурира Fortnite

Како да го ажурирате Fortnite. Оваа позната игра е онлајн игра и затоа бара активна интернет конекција за да се игра. Друга важна работа е што добива ажурирања со одредена фреквенција. Всушност, програмерите на Fortnite периодично прават достапни ажурирања кои го подобруваат искуството за играње и/или решаваат некои… читај повеќе

Како работи Omegle

Како работи Omegle

Како функционира Omegle. Сте слушнале за Omegle, услуга за разговор и видео разговор што широко се користи од оние кои сакаат да стекнуваат нови пријатели на мрежата. Но, сè уште не знаете како да ја користите. Во ова упатство, ќе објаснам детално како да го користите Omegle на компјутер за разговор и видео разговор. Дополнително, ќе кажам како да ја користите услугата во… читај повеќе

Како да пребарувате за групи во Telegram

Како да пребарувате за групи во Telegram

Како да пребарувате групи на Telegram. Вашите пријатели кои користат Телеграм не прават ништо друго освен да зборуваат за група во која се членови и во која секојдневно се објавуваат смешни мемиња и слики. Непотребно е да се каже дека и вие би сакале да учествувате во оваа виртуелна дискусија, но не знаете како да пребарувате групи на… читај повеќе

Како да ја ставите лентата на Google на Android

Како да ја ставите лентата на Google на Android

Како да ја ставите лентата на Google на Андроид. Гледајќи во мобилниот телефон Андроид на пријател, забележал дека на неговиот почетен екран има виџетот на Google Toolbar, преку кој може да пребарува „во движење“, без да мора да ја посети почетната страница на познатиот пребарувач.пребарување. заинтригиран… читај повеќе

Како да го деинсталирате Fortnite

Како да го деинсталирате Fortnite

Како да го деинсталирате Fortnite. Сите ваши пријатели не направија ништо освен да зборуваат за Fortnite. И водени од желбата да си играте со нив, ја симнавте оваа позната мултиплеер игра. За жал, сфативте дека не е така како што сте го замислиле. Едноставно не ви се допаѓа. Потребно е многу од вашето време. Или графика во стилот на „цртан“… читај повеќе

Како да пристапите до приватните сервери на Fortnite

Како да пристапите до приватните сервери на Fortnite

Како да внесете приватни сервери Fortnite. Знаеме дека го сакате Fortnite, насловот на Epic Games Battle Royale. Сигурно сте поминале часови и часови гледајќи други игри на YouTube и Twitch. За време на една од нив, видовте како стример ги повикува корисниците да си играат со него на приватен сервер. … читај повеќе

Како да се стави асистентната цел со цел на Fortnite компјутер

Како да поставите асистирано водство на Fortnite компјутер

Како да ја ставите асистираната цел во компјутерот Fortnite. Дали сте обожавател на Fortnite, добро познатиот наслов Battle Royale од Epic Games, и обично го играте на компјутер? Тој смета дека играта е особено забавна, но сепак има впечаток дека некои корисници имаат нешто дополнително. Речиси му се чини дека можат совршено да целат. За … читај повеќе

ПЕС 2021: Водич за почетници и трикови

PES 2021: Водич и трикови за почетници. За разлика од она што вообичаено се случува во светот на видео игрите кога станува збор за фудбалот, оваа година Konami одлучи да земе одмор година со својот Pro Evolution Soccer, чекајќи да се врати со производ проектиран кон следната генерација и со… читај повеќе

Како да отворите АПК-датотеки на компјутер

Како да отворите АПК-датотеки на компјутер

Како да отворите АПК датотеки на компјутер. Дали сте преземале APK-датотека и немате идеја како да ја отворите на вашиот компјутер? Дали сакате да инсталирате APK-датотека на вашиот компјутер, но не можете да го направите тоа бидејќи оперативниот систем не ја препознава? Нормално е: APK-датотеките, всушност, се инсталациони пакети на… читај повеќе

Како да закрепнете избришана сметка за Telegram

Како да закрепнете избришана сметка за Telegram

Како да ја вратите избришаната сметка на Telegram. Пред извесно време регистриравте Телеграма за да искусите како функционира оваа добро позната услуга за пораки, која според многумина е најдобрата алтернатива на WhatsApp. Меѓутоа, откако го користевте неколку дена, сфативте дека тоа не е за вас и продолживте со бришење на вашата сметка. Без… читај повеќе

Како да го отклучите телефонот заклучен од операторот

Како да го отклучите телефонот заклучен од операторот

Како да го отклучите телефонот заклучен од оператор. Ако кога ќе ја вметнете SIM-картичката во терминалот, сте ја вклучиле и телефонот работи совршено, но не ви дозволува да остварувате или примате повици, ние ќе ви кажеме што да правите. Можеби операторот го блокирал телефонот. Пред да влезете во тотална паника, а да ви дадам... читај повеќе

Како да гледате повторувања во Фортнит

Како да гледате повторувања во Фортнит

Како да гледате репризи во Fortnite. Во последно време многу ја играте Fortnite, добро познатата борбена игра од Epic Games, и навистина станувате добри во тоа. Поради оваа причина, би сакале да ги прегледате вашите изведби и можеби да дознаете зошто тој страшен непријател успеал да го победи, да ја разберете неговата техника и да ја искористите за да се подобрите во… читај повеќе

Како да го исчистите микрофонот на вашиот мобилен телефон

Како да го исчистите микрофонот на вашиот мобилен телефон

Како да го исчистите микрофонот на вашиот мобилен телефон. Веќе некое време пријателите и познаниците со кои разговарате на телефон ви кажуваат дека не можат да ве слушнат. Веќе ги исклучивте проблемите поврзани со мрежата, па дојдовте до заклучок дека проблематичната ставка можеби е микрофонот на телефонот. Потоа… читај повеќе

Како да видите кој ги споделува моите постови на Инстаграм

Како да видите кој ги споделува моите постови на Инстаграм

Како да видите кој ги споделува моите објави на Инстаграм. Вашата омилена социјална мрежа е Инстаграм и затоа секојдневно објавувате голем број мултимедијални содржини, надевајќи се дека ќе станете вистински инфлуенсер. Во оваа смисла, неодамна забележавте зголемување на следбениците, по објавувањето на публикација: веројатно… читај повеќе

Како да го исфрлите дискот PS4 од контролорот

Како да го исфрлите дискот PS4 од контролорот

Како да го извадите погонот PS4 од контролерот. Сега се занимавате со некои наслови што ги купивте заедно со конзолата, но при менувањето на играта сфативте дека положбата во која сте го сместиле PS4 ве спречува удобно да стигнете до копчето за исфрлање на дискот. Потоа би сакале да знаете како да исфрлите диск… читај повеќе

Како да скенирате документ со печатач од Канон

Како да скенирате документ со печатач од Канон

Како да скенирате документ со печатач од Canon. Штотуку купивте печатач од Canon кој има и скенер, но не знаете како да ја користите оваа компонента? Дали неодамна се преселивте на Mac и не знаете како да го инсталирате вашиот нов печатач на вашиот компјутер од брендот Apple? Тогаш ќе ви биде мило да знаете дека сте во ... читај повеќе

Како да снимате игри со PS2

Како да снимате игри со PS2

Како да запалите игри за PS2. Поминувајќи низ хард дискот на вашиот стар компјутер, дали најдовте датотеки за игрите на PlayStation 2 што би сакале да ги запалите? Овие најверојатно ќе бидат датотеки во формат MDS/MDF, ISO или NRG. Ако имате модифициран PS2, можете лесно да го копирате на кој било празен диск и да го пуштите... читај повеќе

Како да се зголеми FPS на PS4

Како да се зголеми FPS на PS4

Како да го зголемите FPS на PS4. Сакате да играте PlayStation 4 и многу се забавувате за време на вашите сесии за игри. Сепак, вашите виртуелни рации во последно време не ве задоволуваат целосно: флуидноста на игрите не ви изгледа добро. Тоа е навистина чудна ситуација: видео игрите, теоретски, се оптимизирани на конзоли... читај повеќе

Како да го конфигурирате TP Link Extender

Како да го конфигурирате TP Link Extender

Како да го конфигурирате TP Link Extender. Купивте TP Link Range Extender за да го зголемите опсегот на сигналот за Wi-Fi во куќата, но бидејќи не сте многу навикнати да користите ваков тип на уред, дали би сакале рака да го конфигурирате? Не грижете се, дојдовте на вистинското место во вистинско време... читај повеќе

Како да испечатите повеќе слики на истиот лист

Како да испечатите повеќе слики на истиот лист

Како да испечатите повеќе слики на ист лист. Пред неколку дена, преземавте неколку многу убави дигитални разгледници од Интернет и сега сакате да ги испечатите и да ги поделите на вашите пријатели. Меѓутоа, правејќи малку математика, забележавте дека листовите на вашиот печатач може да содржат повеќе од една слика, па помисливте дека ќе зачувате дел од ... читај повеќе

Како да проверите кутија во Word

Како да проверите кутија во Word

Како да означите поле во Word. Преземавте формулар во Word формат од Интернет, сега треба да го пополните, но откако ги пополнивте сите полиња за текст, падна. Причината? Има некои полиња за избор што не функционираат: не можете да ги проверите или барем не знаете како да ги проверите. Почетник сте со Word и… читај повеќе

Како да се подели видео на неколку делови

Како да се подели видео на неколку делови

Како да поделите видео на неколку делови. Направивте многу долго видео, кое сега би сакале да го поделите на неколку делови, но не знаете како да го направите тоа? Не грижете се, ова е исклучително едноставна операција. Се што ви треба е соодветна програма за намената и неколку минути слободно време. Освен тоа, не ... читај повеќе

Како да ја избришете сметката за Supercell ID

Како да ја избришете сметката за Supercell ID

Како да ја избришете сметката на Supercell ID Откако ја игравте со денови, сфативте дека веќе немате слободно време за трошење на Clash Royale, еден од најпознатите наслови развиен од Supercell. Поради оваа причина, донесовте драстична одлука: трајно избришете го вашиот Supercell ID Сметката што дозволува… читај повеќе

Како да добиете бесплатна V-Бак во Фортнит

Како да добиете бесплатна V-Бак во Фортнит

Како да добиете бесплатен V-Buck во Fortnite. Вие сте љубител на видео игри и, во моментов, вашата омилена видео игра е Fortnite. Оваа позната мултиплеер игра од Epic Games, која штотуку ја започнавте, но веќе ви дава големо задоволство. Во оваа смисла, бидејќи ќе играте долго време, би сакале да разјасните некои од вашите… читај повеќе

Како да ја дознаете лозинката на Фејсбук, без да ја менувате

Како да ја дознаете лозинката на Фејсбук, без да ја менувате

Како да ја дознаете вашата лозинка на Facebook без да ја промените Заборавањето на лозинката на Facebook може да биде голема мака, но за среќа тоа не е голема работа. Всушност, за да ја вратите сопственоста на вашата сметка, едноставно потврдете го вашиот идентитет и побарајте ресетирање на лозинката. Но, што ако сакате да ја дознаете лозинката на Facebook без да ја промените? … читај повеќе

Погледнете ги неодамна додадените пријатели на еден пријател

Погледнете ги неодамна додадените пријатели на еден пријател

Како да ги видите неодамна додадените пријатели на пријател По многу поттикнувања од вашето дете, конечно попуштивте и дадовте согласност да се регистрирате на Facebook. Сепак, како добар родител, сепак сакате да ја следите неговата онлајн активност, па затоа тој ве замоли да го додадете како „пријател“, за да може да види… читај повеќе

Како да отклучите заштитена микро SD картичка

Како да отклучите заштитена микро SD картичка

Како да отклучите заштитена micro SD картичка. Веќе неколку дена, се чини дека microSD што ја користите поврзана со вашиот мобилен телефон престана да работи правилно. Поточно, секогаш кога ќе се обидете да ја користите, гледате дека на екранот се појавуваат чудни пораки кои укажуваат дека картичката е заштитена со запишување. Во овој водич вие… читај повеќе

Како да ги промените имињата во Fortnite PS4

Како да ги промените имињата во Fortnite PS4

Како да смените имиња во Fortnite PS4. Кога почнавте да играте Fortnite на вашиот PlayStation 4, дали избравте име што повеќе не ви се допаѓа? Дали сакате да го промените, но не знаете како да го направите тоа? Тогаш сте дошле на вистинското место во вистинско време! Ќе ви објаснам како да го смените името во Fortnite PS4 толку брзо и лесно како… читај повеќе

Како да снимате игри со PS1

Како да снимате игри со PS1

Како да снимате игри на PS1. Иако се достапни многу помоќни конзоли, толку многу ви се допадна PlayStation 1 што решивте да го земете од таванот и да го приклучите на телевизорот, за да го користите за време на вашите напади на „носталгија за видео игри“. Те разбирам. Од друга страна, има многу игри достапни за PS1 кои сè уште се… читај повеќе

Како да се игра Fortnite со глувче и тастатура

Како да се игра Fortnite со глувче и тастатура

Како да играте Fortnite со глувче и тастатура. Штотуку почнавте да го играте Fortnite, популарниот Battle Royale наслов од Epic Games, и слушнавте дека е можно да користите глувче и тастатура за да играте Fortnit. Дури и на конзоли. Но, не сте разбрале како да го направите тоа. Дали сакате да дознаете кои се клучевите за играње Fortnite? … читај повеќе

Како да ги видите последните луѓе следени на Инстаграм

Како да ги видите последните луѓе следени на Инстаграм

Како да ги видите најновите следени луѓе на Инстаграм Пред извесно време почнавте да следите личност на Инстаграм, за да бидете во тек со содржината што ја објавува. Би сакале да го покажете вашиот профил на некој ваш пријател, но веќе не можете да се сеќавате на неговото корисничко име и потоа да се прашувате како да ги видите последните следени луѓе... читај повеќе

Како да слушате музика од USB во автомобилот

Како да слушате музика од USB во автомобилот

Како да слушате музика од USB во автомобилот. Поминувате голем дел од денот возејќи и би сакале да најдете решение за да ја слушате омилената музика во автомобилот, без да бидете принудени да носите илјадници ЦД-а. Покрај тоа, многуте деловни повици што ги добивате во текот на денот имаат тенденција брзо да го трошат вашиот мобилен телефон и… читај повеќе

Како да се оневозможи Smart Lock

Како да се оневозможи Smart Lock.

Како да го оневозможите Smart Lock. Со мешање со поставките на телефонот, го активиравте Google Smart Lock. Функцијата која, под одредени услови, ви овозможува да ги одржувате уредите со Android автоматски отклучени. Проблемот е што откако ќе го направите тоа, вашиот мобилен телефон речиси секогаш е отклучен и, следствено, вашите податоци се… читај повеќе

Како да знаете дали телефонот е заклучен од оператор

Како да знаете дали телефонот е заклучен од оператор

Како да знаете дали телефонот е заклучен од оператор. Купил користен телефон по прилично прифатлива цена и бил задоволен од набавката. Има само еден „мал“ проблем што не може да го реши: и покрај тоа што е совршено функционален, се чини дека предметниот мобилен телефон не може да остварува повици, да праќа СМС и да прелистува… читај повеќе

Како да го смените лицето во видео

како да го смените лицето во видео

Како да го смените лицето во видео. Холивудска ѕвезда? рок ѕвезда? Ако сакате да станете ѕвезда и сакате да го ставите лицето на други видеа, ќе ви покажам како да го направите тоа. Во следните редови, всушност, ќе разгледаме цела низа интересни алатки благодарение на кои успеав да го сменам лицето во видео со вметнување на мојот… читај повеќе

Како да знаете кој ја откажал пораката на Инстаграм

Како да знаете кој ја откажал пораката на Инстаграм

Како да знаете кој ја откажал пораката на Инстаграм Инстаграм нуди можност да го откажете препраќањето на пораките испратени преку Direct, а тоа добро го знаете, бидејќи оваа функција сте ја користеле неколку пати. Меѓутоа, ако од една страна сметате дека е корисно да ги избришете пораките што ги испраќате по грешка на Инстаграм, од друга… читај повеќе

Како да се ажурира iPhone

Како да се ажурира iPhone

Како да го ажурирате iPhone Како и кај оперативните системи за компјутер (на пример, Windows и macOS), оперативниот систем на iPhone, iOS, често се ажурира со воведени нови функции и поправени грешки. Во моментов постојат два различни начини за ажурирање на „iPhone од“: едниот се прави директно од… читај повеќе

Како да копирате ЦД на вашиот компјутер

Како да копирате ЦД на вашиот компјутер

Како да копирате ЦД на вашиот компјутер. Мора да копирате диск на вашиот компјутер, но не ја знаете правилната процедура што треба да ја следите. Веројатно сакате да „рипнете“ музичко ЦД за да ги зачувате сите песни што ги содржи на вашиот компјутер, но не знаете која програма да ја користите. Не се грижи. Тој дојде во… читај повеќе

Како да го отстраните логото на операторот

Како да го отстраните логото на операторот

Како да го отстраните логото на операторот. Купувањето мобилен телефон со бренд на оператор може да ви заштеди многу на поновите модели штотуку објавени на пазарот. Под марка, ако не знам, мислиме на мобилен телефон кој го има логото на администраторот на корицата и/... читај повеќе

Како да остварувате повици со iPad со СИМ

Како да остварувате повици со iPad со СИМ

Како да остварувате повици со iPad со SIM. Неодамна купивте iPad и сакате да разберете како би можеле да го користите за телефонски повици користејќи ја неговата SIM картичка? Затоа би рекол дека дојдовте до вистинскиот водич во вистинско време. Ако ми дадеш малку од твоето драгоцено време, всушност, можам се да му објаснам. Во следните… читај повеќе

Криејтив стоп
IK4
Откријте на Интернет
како да се направи
Онлајн следбеници
обработете го лесно