Programet për të sinkronizuar audio dhe video

Programe për të sinkronizuar audio dhe video. A keni shkarkuar video nga interneti ku audio dhe video vonohen dhe dëshironi të dini nëse ka ndonjë zgjidhje softuerike përmes së cilës mund ta zgjidhni problemin? Epo sigurisht që po!. Në tutorialin e sotëm, në fakt, do t'ju tregoj programet më të mira për… lexoni më shumë

Si të zhbllokoni kanalet e iPhone Telegram

Si të zhbllokoni kanalet e iPhone Telegram

Si të zhbllokoni kanalet e telegramit të iPhone. Me siguri ju përdorni telegram në iPhone tuaj. Dhe jo vetëm për të biseduar me miqtë tuaj, por edhe, mbi të gjitha, për të ndjekur temat që ju interesojnë, përmes kanaleve të shumta të disponueshme në platformë. Mirëpo, pak ditë më parë, diçka e çuditshme po ndodh. Nuk mund të... lexoni më shumë

Si të dini nëse ju ka thirrur një numër i bllokuar

Si të dini nëse ju ka thirrur një numër i bllokuar

Si të kuptoni nëse ju ka thirrur një numër i bllokuar. Pasi mori një sërë telefonatash të vazhdueshme në mes të natës, ai vendosi të bllokonte numrin e telefonit të personit që e shqetësonte. Por, çka nëse pas një kohe, do të dëshironit të rifilloni hapat tuaj dhe ta zhbllokoni atë? Ne ju tregojmë se si. Megjithatë, para... lexoni më shumë

Si bëhet zemra me tastierën e telefonit celular

Si bëhet zemra me tastierën e telefonit celular

Si bëhet zemra me tastierën e celularit. Së fundmi ai është afruar më shumë me botën e teknologjisë dhe më në fund ka blerë edhe celularin e parë. Ju tashmë keni filluar të liroheni dhe nuk keni vështirësi t'u shkruani miqve tuaj, të lundroni në internet dhe të kryeni veprime të tjera bazë. Tani, megjithatë... lexoni më shumë

Si të hiqni mënyrën e kufjes

Si të hiqni mënyrën e kufjes

Si të hiqni modalitetin e kufjeve. Pasi keni dëgjuar muzikë në celularin tuaj, i keni shkëputur kufjet nga pajisja dhe keni gjetur se modaliteti i kufjeve ka mbetur aktiv. Me fjalë të tjera, pajisja juaj ka vazhduar të zbulojë kufjet, edhe pse ato janë shkëputur. Si mund të kishte ndodhur një gjë e tillë? Epo, arsyet mund të… lexoni më shumë

Si të ndryshoni llogaritë në Fortnite

Si të ndryshoni llogaritë në Fortnite

Si të ndryshoni llogaritë në Fortnite. Dëshironi të filloni nga e para me llogarinë tuaj në Fortnite? A keni një profil Fortnite ku keni zhbllokuar shumë nivele dhe lëkura, do të dëshironit ta çoni në një platformë tjetër lojrash, por nuk dini si të vazhdoni? Atëherë do të jeni të lumtur të dini se jeni në vendin e duhur në kohën e duhur... lexoni më shumë

Si të jepni para në GTA Online

Si të jepni para në GTA Online

Si të jepni para në GTA Online. Tani ju jeni bërë shefi i Los Santos dhe tashmë keni bërë gjithçka që mund të bëni brenda GTA Online. Megjithatë, një miku juaj sapo filloi të luante titullin e Rockstar Games dhe ju kërkoi ta ndihmoni të ecë përpara, ndoshta duke i dhënë disa… lexoni më shumë

Si të dini nëse një telefon celular ka dy SIM-të

Si të dini nëse një telefon celular ka dy SIM-të

Si të kuptoni nëse një telefon celular ka dy SIM. Të afërmit tuaj ju dhanë një celular të ri. Do të jetë një mundësi e mirë për t'u njohur me teknologjinë. Por fillimisht dëshironi të hiqni një dyshim: meqenëse keni përdorur dy karta SIM në celularin tuaj të vjetër, do të dëshironit të dini nëse edhe celulari i ri që keni marrë si… lexoni më shumë

Si të hapni një skedar JNLP

Si të hapni një skedar JNLP

Si të hapni një skedar JNLP. Pak ditë më parë, shefi i kërkoi të analizonte disa skedarë me ndihmën e një programi specifik të ngarkuar më parë në një USB. Megjithatë, sapo keni lidhur pajisjen me PC-në, keni vënë re se aplikacioni në fjalë është në formatin JNLP, një shtesë që nuk e keni pasur kurrë më parë… lexoni më shumë

Si të vendosni kohëmatësin në Instagram

Si të vendosni kohëmatësin në Instagram

Si të vendosni kohëmatësin në Instagram. Duke parë historitë e miqve tuaj në Instagram, keni vënë re se disa prej tyre vendosin kohëmatës në to që shfaqin një numërim mbrapsht për datën që ata kanë caktuar. Në paragrafët e mëposhtëm, do të shpjegoj në detaje se si të vendosni kohëmatësin në instagram duke përdorur një veçori të disponueshme nga… lexoni më shumë

Si ta shkarkoni Procreate falas.

Si ta shkarkoni Procreate falas

Si të shkarkoni Procreate falas. Vizatimi është një nga pasionet e mëdha dhe së fundmi, po i afroheni edhe vizatimit dixhital, duke përdorur iPad dhe Apple Pencil të besueshëm. Prandaj, do të dëshironit të provoni Procreate, një aplikacion shumë i famshëm i pikturës dixhitale i krijuar për t'u përdorur si nga profesionistë ashtu edhe nga stilistë "hobiistë", por së pari… lexoni më shumë

Si të luani online midis PS4 dhe Xbox One

Si të luani online midis PS4 dhe Xbox One

Si të luani në internet mes PS4 dhe Xbox One Miku juaj zotëron një Xbox One dhe ju, nga ana tjetër, keni një PlayStation 4 dhe dëshironi të luani së bashku multiplayer online. Megjithatë, ju ende nuk keni qenë në gjendje të kuptoni nëse është vërtet e mundur. Ose ndoshta, keni zbuluar se ka tituj që… lexoni më shumë

Si të aktivizoni tastierën me ndriçim Lenovo

Si të aktivizoni tastierën me ndriçim Lenovo

Si të aktivizoni tastierën me ndriçim të pasmë Lenovo. Keni blerë një PC Lenovo dhe jeni befasuar nga drita e tastierës me ndriçim të pasmë. Megjithatë, pasi të keni ndezur laptopin, këtu është surpriza: pavarësisht përpjekjeve të përsëritura, në asnjë mënyrë nuk keni arritur të aktivizoni tastierën me ndriçim të pasëm të Lenovo. Por sot po shkoj ketu... lexoni më shumë

Si të shkruani letrat në tastierën e telefonit

Si të shkruani letrat në tastierën e telefonit

Si të shkruani shkronja në tastierën e telefonit. Meqenëse gabimisht keni "rregulluar" cilësimet e celularit tuaj, nuk mund të shkruani më shkronjat në tastierën e telefonit. Ju keni çaktivizuar pa dashje disa opsione dhe tani doni ta rregulloni këtë problem. Epo, nëse është vërtet kështu, jini të sigurt: nuk është asgjë serioze. … lexoni më shumë

Si të gjeni adresën IP të një personi

Si të gjeni adresën IP të një personi

Si të gjeni adresën IP të një personi. Me siguri tashmë keni dëgjuar se përmes adresës IP mund të zbuloni se kush është në anën tjetër të ekranit dhe kështu të identifikoni një person në rrjet. Dhe është (pothuajse) e vërtetë. Megjithatë, përpara se të krijoni shpresa të rreme dhe alarme të panevojshme,… lexoni më shumë

Si të keni para të pafund në The Sims

si të kesh para të pafundme në sims

Si të keni para pafund në The Sims. Pasioni juaj për simulatorët e jetës ju ka prezantuar me atë që është bërë shpejt një nga lojërat tuaja të preferuara video: The Sims. Ndoshta për ju bukuria e lojës qëndron në shumëllojshmërinë e saj të pakrahasueshme dhe mundësinë e krijimit të ndërtesave të reja dhe zgjidhjeve të dekorimit. Pa… lexoni më shumë

Si ta vendosni ikonën e Google në desktop

Si ta vendosni ikonën e Google në desktop

Si të vendosni ikonën e Google në desktop. Përdorimi i PC-ve dhe mjeteve të veçanta teknologjike është diçka që ai ende e ka të vështirë ta kuptojë. Sigurisht, ai nuk mund ta quajë veten një person të interesuar për të eksploruar të gjitha modernitetet, edhe nëse përpjekja e tij për t'u përshtatur është e rëndësishme, të paktën në atë që… lexoni më shumë

Si të kopjoni kontaktet nga iPhone në SIM

Si të kopjoni kontaktet nga iPhone në SIM

Si të kopjoni kontaktet nga iPhone në SIM. Ai vendosi të zëvendësojë iPhone-in e tij të vjetër me një celular Android. Pra, ju duhet të transferoni kontaktet e librit tuaj të telefonit iPhone në telefonin tuaj të ri, por nuk dini si ta bëni këtë. Në iPhone, në fakt, nuk ka asnjë funksion të veçantë të disponueshëm për të kopjuar kontaktet e iPhone… lexoni më shumë

Si të pastroni historinë e videos në Watch

Si të pastroni historinë e videos në Watch

Si të pastroni historikun e videove në Watch. Së fundmi keni parë disa video në Watch, seksioni i Facebook i dedikuar filmave dhe videove live, që tani do të dëshironit të fshinit historikun e aktiviteteve të lidhura me llogarinë tuaj. Në paragrafët e mëposhtëm, unë do të shpjegoj se si të pastrohet historiku i videove në "Shikoni" nga telefonat… lexoni më shumë

Si të luani FIFA për dy në PS4

Si të luani FIFA për dy në PS4

Si të luani FIFA për dy në PS4. Me siguri keni organizuar një darkë me miqtë në shtëpi dhe keni vendosur të gjallëroni natën duke organizuar një turne FIFA në PS4. Do t'i kërkoni një shoku t'ju sjellë lojën dhe konsolën, por për të mos u dukur i ngathët para të tjerëve, do të dëshironit të informoni veten një… lexoni më shumë

Si të karikoni një laptop pa ngarkues

Si të karikoni një laptop pa ngarkues

Si të ngarkoni një laptop pa karikues. Teksa rregullonte dhomën e tij, gjeti një laptop të vjetër që nuk e kishte përdorur prej vitesh, të braktisur dhe pa asnjë gjurmë të karikuesit. Kështu që ju keni vendosur t'i jepni një jetë të re (ndoshta duke e përdorur atë si një "qendër mediatike" për t'u lidhur me televizorin ose si një kompjuter... lexoni më shumë

Si të aktivizoni NFC në iPhone

Si të aktivizoni NFC në iPhone

Si të aktivizoni NFC në iPhone. Ju keni një iPhone, smartfonin e njohur nga Apple dhe keni mësuar të zotëroni shumë nga funksionet e tij. Megjithatë, ka një që thjesht ju shpëton, por në të vërtetë mund të jetë i dobishëm në disa situata: është NFC, ai çip për të cilin keni dëgjuar kaq shumë në terren... lexoni më shumë

Si të ndryshoni emailin e identitetit Supercell

Si të ndryshoni emailin e identitetit Supercell

Si të ndryshoni emailin e Supercell ID. Ju keni humbur aksesin në adresën tuaj të emailit dhe për këtë arsye nuk mund të identifikoheni më në llogarinë tuaj me ID-në e supercell. Ju dëshironi të ndryshoni adresën e emailit të ID-së suaj të Supercell, pasi nuk e përdorni më atë që… lexoni më shumë

Si të dini nëse dikush i injoron mesazhet në Messenger

Si të dini nëse dikush i injoron mesazhet në Messenger

Si të kuptoni nëse dikush injoron mesazhet në Messenger. Ti dërgove një mesazh nga Messenger dhe ata nuk janë përgjigjur ende. Ka mundësi që keni qenë shumë i zënë dhe nuk keni mundur ta bëni ende. Por, ju shqetësoheni se ata po ju injorojnë qëllimisht. Mos nxitoni të nxitoni në përfundime të tilla negative: kjo ndoshta nuk është… lexoni më shumë

Si të ulni pingun në PS4

Si të ulni pingun në PS4

Si të ulni ping në PS4. Si një entuziast i vërtetë i lojërave me shumë lojtarë, thjesht nuk mund të kapërceni ngadalësimin torturues (i njohur edhe si vonesë) në momentet më emocionuese dhe më intensive të lojërave tuaja në internet PS4. Duke kërkuar informacion në lidhje me të, ai mësoi se është një problem latente në komunikimet midis… lexoni më shumë

Si të luani për dy me Nintendo Switch

Si të luani për dy me Nintendo Switch

Si të luani për dy me Nintendo Switch. Jeni duke menduar të blini Nintendo Switch, konsolën hibride të Nintendo, për mundësinë që të luani dy nga lojërat tuaja të preferuara, si Smash Bros ose Mario Kart. E vërteta? Vazhdoni të lexoni, sepse unë do t'ju tregoj gjëra që mund të jenë shumë të dobishme për ju. Nëse keni ndërmend të organizoni mbrëmje… lexoni më shumë

Aplikim për të ndryshuar zërin gjatë telefonatës

Aplikim për të ndryshuar zërin gjatë telefonatës

Aplikim për të ndryshuar zërin gjatë telefonatës. Po planifikoni një telefonatë shakaje për një mik dhe po kërkoni aplikacione që ju lejojnë të fshehni zërin në celularin tuaj? Nuk ka problem, ju keni ardhur në vendin e duhur në këtë moment! Në fakt, me udhëzuesin e sotëm, unë do t'ju tregoj disa aplikacione për të ndryshuar zërin tuaj gjatë… lexoni më shumë

Si të rritet vëllimi i kufjeve Bluetooth

Si të rritet vëllimi i kufjeve Bluetooth

Si të rrisni volumin e kufjeve bluetooth. Ju e konsideroni veten një person mjaft të kujdesshëm dhe për të mbrojtur sigurinë tuaj, zakonisht mbështeteni te kufjet Bluetooth gjatë udhëtimeve tuaja me makinë. Megjithatë, pasi mori disa telefonata, ai kuptoi se vëllimi i dëgjimit nuk ishte aspak i mjaftueshëm. Ai nuk dëgjon ... lexoni më shumë

Si të konvertoni një fotografi në PDF nga celulari juaj

Si të konvertoni një fotografi në PDF nga celulari juaj

Si të konvertoni një foto në PDF nga celulari juaj. Nëse kjo ju ndodh, ne jemi këtu për t'ju ndihmuar: «Duhet të regjistroheni në një portal të caktuar ueb dhe, duke pasur parasysh situatën, keni vendosur ta bëni atë përmes telefonit tuaj celular. Fatkeqësisht, ju keni pësuar një pengesë në procesin e dorëzimit të dokumenteve të kërkuara për të përfunduar… lexoni më shumë

Si t’i ktheni shkronjat në numra

Si t’i ktheni shkronjat në numra

Si të shndërroni shkronjat në numra. A ju është dashur ndonjëherë të kopjoni numra nga një skedar Excel në tjetrin dhe të jeni përballur me probleme llogaritjeje ose konfuzion në renditjen e të dhënave, sepse softueri i ka trajtuar gabimisht dhe i ka formatuar si tekst, pasi i ka ngjitur, në vend të shifrave? A keni ndonjëherë… lexoni më shumë

Si të shkarkoni lojëra falas në Nintendo 3DS

Si të shkarkoni lojëra falas në Nintendo 3DS

Si të shkarkoni lojëra falas në Nintendo 3DS. Sapo keni blerë një Nintendo 3DS, konsolën e fundit në dorë të Nintendo përpara Switch/Switch Lite. JO? Me siguri tashmë keni filluar të eksploroni numrin e madh të mundësive që ofron kjo e fundit dhe grupin e pamasë të titujve të saj. Ndoshta buxheti juaj është aktualisht i ngushtë dhe,… lexoni më shumë

Si të flasim në Fortnite Nintendo Switch

Si të flasim në Fortnite Nintendo Switch

Si të flisni në Fortnite Nintendo Switch. Miqtë tuaj luajnë Fortnite në Nintendo Switch dhe ju ftuan të bashkoheni në lojërat e tyre. Pas disa humbjeve, kuptove se përvoja e lojës mund të përmirësohej ndjeshëm nëse mund të komunikoje me zë me shokët e skuadrës, për t'i paralajmëruar ata për vendndodhjet e kundërshtarëve. A) Po… lexoni më shumë

Si të dini se kush fshihet pas një profili në Instagram

Si të dini se kush fshihet pas një profili në Instagram

Si të kuptoni se kush qëndron pas një profili në Instagram. Keni parë gjëra të çuditshme kohët e fundit në disa përdorues të Instagramit? Dëshironi të dini se cilët janë ata në të vërtetë për të parë nëse mund t'u "besoni" atyre apo jo? Është e qartë se ju jeni të interesuar të kuptoni se si të zbuloni se kush fshihet pas një profili në Instagram. … lexoni më shumë

Si të merrni falas Robux

Si të merrni falas Robux

Si të merrni Robux falas. Ju tashmë jeni abonuar në platformën e famshme që mbledh më shumë se 15 milionë lojëra brenda. Në një përpjekje për të personalizuar karakterin tuaj, zbuluat se për të marrë disa rroba dhe disa aksesorë duhet të keni Robux, që është monedha zyrtare në lojë e Roblox. Asnjëherë më parë nuk kishte... lexoni më shumë

Si të transferoni skedarët nga Mac në një hard disk të jashtëm

Si të transferoni skedarët nga Mac në një hard disk të jashtëm

Si të transferoni skedarë nga Mac në një hard disk të jashtëm. Nëse keni blerë një hard disk për të ruajtur skedarët që nuk i përdorni çdo ditë dhe dëshironi të transferoni skedarë për të kursyer hapësirë, lexoni më tej. Mac-i juaj, në fakt, nuk ka një disk të madh të brendshëm dhe sa herë që dëshironi të shkarkoni një aplikacion të ri, duhet të… lexoni më shumë

Si të fshini numrat SIM

Si të fshini numrat SIM

Si të fshini numrat SIM. E keni vënë re që të gjithë numrat e telefonit shfaqen dy herë, sepse janë edhe në SIM edhe në telefon. Për këtë arsye, ju keni vendosur të fshini numra nga karta SIM, por në praktikë nuk keni mundur të gjeni opsionin për ta bërë këtë. Më pas, ju… lexoni më shumë

Si të rindizni PC nga tastiera

Si të rindizni PC nga tastiera

Si të rindizni kompjuterin nga tastiera. Me kalimin e kohës, ai ka zbuluar kënaqësinë e përdorimit të tastierës së PC-së për të kryer operacione që normalisht i kryen me maus, gjë që kërkon shumë më tepër kohë. Tashmë keni zbuluar disa “shkurtore” që e kanë përshpejtuar shumë punën tuaj të përditshme. Megjithatë, ka disa operacione që ende… lexoni më shumë

Si të ndryshoni emrat në Fortnite Nintendo Switch

Si të ndryshoni emrat në Fortnite Nintendo Switch

Si të ndryshoni emrat në Fortnite Nintendo Switch. Kur keni shkarkuar Fortnite në Nintendo Switch, dëshira për të luajtur ishte aq e madhe sa zgjodhët pseudonimin tuaj me nxitim, pa i kushtuar shumë vëmendje. Me të vërtetë doje ta provoje, por më pas loja mori përsipër dhe u bë një nga të preferuarat tuaja për sistemin Nintendo. Të… lexoni më shumë

Si të çinstaloni shërbimet e Google Play

Si të çinstaloni shërbimet e Google Play

Si të çinstaloni shërbimet e Google Play. Pas konfigurimit të llogarisë tuaj në Google dhe shkarkimit të disa aplikacioneve, kjo është surpriza e madhe: Ju keni filluar të merrni mesazhe gabimi të lidhura vazhdimisht me Shërbimet e Google Play dhe, të lodhur nga kjo situatë, keni hapur Google në një përpjekje për të kuptuar se si të shpëtoni atë. aplikacionin,… lexoni më shumë

Si të shesim makina në GTA offline

Si të shesim makina në GTA offline

Si të shesësh makina në GTA offline. Pasi filloni të luani misionet e para që ju janë besuar në GTA, pyesni veten nëse ka një shans për të shitur automjetet në lojë dhe për të mbledhur para. Edhe në modalitetin offline ose në kapitujt e mëparshëm të sagës që nuk ka… lexoni më shumë

Si të lidheni me WiFi pa e ditur fjalëkalimin

Si të lidheni me WiFi pa e ditur fjalëkalimin

Si të lidheni me WiFi pa e ditur fjalëkalimin. Jeni në shtëpinë e një shoku të ngushtë dhe duhet të përdorni rrjetin e tyre Wi-Fi. Por çfarë nëse shoku juaj nuk e di fjalëkalimin tuaj? Me qëllimin për të gjetur një zgjidhje për këtë problem, ai u konsultua me Google në kërkim të një sistemi për t'u lidhur me WiFi pa… lexoni më shumë

Si të shihni orët e lojës në PS4

Si të shihni orët e lojës në PS4

Si të shihni orët e lojës në PS4. Ju keni PlayStation 4 për një kohë të gjatë tani dhe e keni përdorur atë për shumë seanca lojrash, ndonjëherë edhe për orë të tëra në të njëjtën kohë. Kjo është arsyeja pse po pyesni veten nëse është e mundur t'i hidhni një sy statistikave në lidhje me kohën që ju është dashur për të përfunduar një… lexoni më shumë

Si ta dini numrin e telefonit të një SIM

Si ta dini numrin e telefonit të një SIM

Si të dini numrin e telefonit të një SIM. Duke rregulluar sirtarët e tavolinës së tij, ai hasi në atë kartë SIM të vjetër që nuk e kishte përdorur për disa kohë dhe në fakt pothuajse e kishte harruar. Duke e gjetur tani, ai vendosi ta riciklonte duke e futur në telefonin e urgjencës të blerë pak kohë më parë, për të… lexoni më shumë

Si të lexoni kodin QR me Huawei

Si të lexoni kodin QR me Huawei

Si të lexoni kodin QR me Huawei. Që nga covi, duket se kodet QR janë kudo. Për të parë menunë e një restoranti, për arsye sigurie, do t'ju thonë ta bëni nga menyja virtuale që aksesohet me një kod të këtij lloji. Normalisht, do të ngecë në një qoshe... lexoni më shumë

Si të instaloni YouTube me Family Link

Si të instaloni YouTube me Family Link

Si të instaloni YouTube me Family Link. Djali yt shkoi shumë mirë në shkollë dhe si shpërblim vendose ta lejosh të përdorë aplikacionin YouTube në tabletin Android që pak kohë më parë duhej t'i jepje. Problemi, megjithatë, është se ai kishte krijuar tashmë sistemin Family Link, për të mbajtur gjurmët e tij… lexoni më shumë

Si të shikoni ping në Fortnite

Si të shikoni ping në Fortnite

Si të shihni ping në Fortnite. Gjatë një loje një Fortnite, ndodhi diçka e papritur. Një sekondë përpara se kundërshtari të ishte para jush, ai u shfaq papritur në anën e kundërt të hartës. Një moment vonesë ka shkatërruar lojën më epike në histori. Kështu që ju dëshironi të dini se si të shihni ping në… lexoni më shumë

Si të azhurnoni Android

Si të azhurnoni Android

Si të përditësoni Android Ju keni një smartphone Android dhe sapo keni zbuluar se një miku juaj që ka të njëjtin model telefoni ka përditësuar sistemin operativ të telefonit të tij. Nuk keni marrë ende asnjë njoftim në lidhje me disponueshmërinë e përditësimit, por gjithashtu dëshironi të kaloni në versionin më të fundit të Android të disponueshëm për… lexoni më shumë

Si ta bëni një PDF jo të redaktueshëm

Si ta bëni një PDF jo të redaktueshëm

Si të bëni një PDF jo të redaktueshme. Ju duhet të dërgoni disa dokumente shumë të rëndësishme PDF. Meqenëse nuk dëshironi që përmbajtja e këtyre skedarëve të modifikohet, por vetëm të shikohet, keni vendosur të kërkoni një zgjidhje që mund t'ju ndihmojë në këtë përpjekje. Në udhëzuesin e sotëm, unë do t'ju tregoj se si të krijoni një PDF… lexoni më shumë

Si të kopjoni një CD audio në një memorie USB

Si të kopjoni një CD audio në një memorie USB

Si të kopjoni një CD audio në një USB. Më në fund keni blerë radion e makinës që e dëshironit prej kohësh. Mes shumë veçorive që ju bindën ta blini dhe ta instaloni në makinën tuaj, ekziston mundësia që të luani muzikë direkt nga një USB dhe t'i thoni lamtumirë CD-ve “klasike” të… lexoni më shumë

Si të bëjmë fuqi në kalkulator

Si të bëjmë fuqi në kalkulator

Si të bëni fuqi në kalkulator. Ju duhet të fuqizoni numra mjaft të mëdhenj dhe dëshironi të thjeshtoni punën tuaj duke përdorur kalkulatorin, por nuk keni mundur të gjeni ende një mënyrë. Nëse dëshironi, unë mund t'ju tregoj se si të ngarkoni një numër në kalkulator duke përdorur kalkulatorë fizikë dhe virtualë, ato janë "standarde" në celular, tablet... lexoni më shumë

Si të azhurnoni TikTok

Si të azhurnoni TikTok

Si të përditësoni TikTok. A keni vënë re që njerëzit që ndiqni Tik Tok përdorin filtra dhe efekte që nuk shfaqen në versionin e aplikacionit të instaluar në smartphone tuaj? Mos u dëshpëroni, problemi ka shumë të ngjarë thjesht se nuk e keni përditësuar aplikacionin në versionin më të fundit të disponueshëm. Për… lexoni më shumë

Si të dërgoj SMS në një numër që më ka bllokuar

Si të dërgoj SMS në një numër që më ka bllokuar

Si t'i dërgoni SMS një numri që më ka bllokuar Ju keni dërguar një numër të madh mesazhesh me tekst shokut tuaj dhe nuk keni marrë kurrë një përgjigje. Pra, keni dyshimin e tmerrshëm se kjo ju ka bllokuar, ose më mirë se ju ka bllokuar numërimin. Nisur nga rrethanat, tani do të dëshironit... lexoni më shumë

Si për të luajtur FIFA 2vs2 Online

Si për të luajtur FIFA 2vs2 Online

Si të luani në internet 2vs2 FIFA. Ju jeni një tifoz i madh i futbollit dhe shpesh luani FIFA, lojën ikonë të futbollit nga EA. Ju dëshironi të luani dy kundër një në internet kundër njerëzve të tjerë; megjithatë, nuk keni mundur të kuptoni se si të përfitoni nga kjo mundësi. Në këtë udhëzues, unë do të shpjegoj në detaje se si të luani 2v2 Online në… lexoni më shumë

Si të rikuperoni bisedën në Telegram

Si të rikuperoni bisedën në Telegram

Si të rikuperoni bisedën në Telegram. Gabimisht (ose jo), ju fshive një bisedë të tërë dhe nuk mund ta ktheni atë në asnjë mënyrë. Të tmerruar nga ideja se do t'ju ndodhë sërish, dëshironi të parashikoni dhe kërkoni në mënyrë krejtësisht parandaluese informacione se si të rikuperoni bisedën e telegramit. Në rreshtat e mëposhtëm do të shpjegoj në detaje… lexoni më shumë

Si të futni kartën SIM në PC

Si të futni kartën SIM në PC

Si të futni kartën SIM në PC. Ju duhet urgjentisht të lidhni laptopin tuaj me internetin dhe duke qenë se keni një kartë SIM të dhënash me një numër të caktuar koncertesh të përfshirë, do të dëshironit të shfrytëzoni rastin për ta futur atë në PC dhe për ta konfiguruar. Megjithatë, edhe pse PC në posedim tuaj është i përgatitur për… lexoni më shumë

Si të azhurnoni Fortnite

Si të azhurnoni Fortnite

Si të përditësoni Fortnite. Kjo lojë e famshme është një lojë online dhe për këtë arsye kërkon një lidhje aktive në internet për të luajtur. Një tjetër gjë e rëndësishme është se ai merr përditësime me një frekuencë të caktuar. Në fakt, zhvilluesit e Fortnite ofrojnë periodikisht përditësime që përmirësojnë përvojën e lojërave dhe/ose zgjidhin disa… lexoni më shumë

Si funksionon Omegle

Si funksionon Omegle

Si funksionon Omegle. Keni dëgjuar për Omegle, një shërbim chat dhe video chat i përdorur gjerësisht nga ata që duan të bëjnë miq të rinj në Net. Por ju ende nuk dini si ta përdorni atë. Në këtë tutorial, unë do të shpjegoj në detaje se si të përdorni Omegle në PC për chat dhe video chat. Për më tepër, unë do të tregoj se si ta përdorni shërbimin në… lexoni më shumë

Si të kërkoni për grupe në Telegram

Si të kërkoni për grupe në Telegram

Si të kërkoni grupe në Telegram. Miqtë tuaj që përdorin Telegram nuk bëjnë gjë tjetër veçse flasin për një grup në të cilin janë anëtarë dhe në të cilin postohen meme dhe imazhe qesharake çdo ditë. Eshtë e panevojshme të thuhet se edhe ju do të dëshironit të merrnit pjesë në këtë diskutim virtual, por nuk dini si të kërkoni grupe në… lexoni më shumë

Si ta vendosni shiritin Google në Android

Si ta vendosni shiritin Google në Android

Si të vendosni shiritin e Google në Android. Duke parë celularin Android të një miku, ai vuri re se në ekranin e tij fillestar gjendet miniaplikacioni i Google Toolbar, përmes të cilit ai mund të kërkojë “në lëvizje”, pa pasur nevojë të vizitojë faqen kryesore të motorit të famshëm të kërkimit. e intriguar… lexoni më shumë

Si të çinstaloni Fortnite

Si të çinstaloni Fortnite

Si të çinstaloni Fortnite. Të gjithë miqtë tuaj nuk bënë gjë tjetër veçse folën për Fortnite. Dhe të shtyrë nga dëshira për të luajtur me ta, keni shkarkuar këtë lojë të famshme me shumë lojtarë. Fatkeqësisht, e kuptove se nuk është ashtu siç e imagjinonit. Thjesht nuk ju pëlqen. Ju merr shumë kohë. Ose grafika e stilit "karikaturë"… lexoni më shumë

Si të qaseni në serverët privatë Fortnite

Si të qaseni në serverët privatë Fortnite

Si të futni serverët privatë të Fortnite. Ne e dimë që ju pëlqen Fortnite, titulli Epic Games Battle Royale. Me siguri keni shpenzuar orë e orë të tëra duke parë lojëra të tjera në YouTube dhe Twitch. Gjatë njërit prej tyre, patë një transmetues që ftonte përdoruesit të luanin me të në një server privat. … lexoni më shumë

Si të vendosni qëllimin e asistuar në Fortnite PC

Si të vendosni udhëzime të ndihmuara në PC Fortnite

Si të vendosni synimin e asistuar në Fortnite PC. A jeni adhurues i Fortnite, titulli i mirënjohur Battle Royale nga Epic Games, dhe zakonisht e luani në PC? Ai mendon se loja është veçanërisht argëtuese, megjithatë, ai ka përshtypjen se disa përdorues kanë diçka shtesë. Thuajse i duket se ata mund të synojnë në mënyrë perfekte. Per … lexoni më shumë

PES 2021: Udhëzues dhe marifete për fillestarët

PES 2021: Udhëzues dhe truket për fillestarët. Ndryshe nga ajo që ndodh zakonisht në botën e videolojërave kur bëhet fjalë për futbollin, këtë vit Konami ka vendosur të kalojë një vit pushimi me Pro Evolution Soccer, duke pritur të kthehet me një produkt të projektuar drejt gjeneratës së ardhshme dhe me një… lexoni më shumë

Si të hapni skedarët APK në PC

Si të hapni skedarët APK në PC

Si të hapni skedarët APK në PC. A keni shkarkuar një skedar APK dhe nuk keni idenë se si ta hapni atë në kompjuterin tuaj? Dëshironi të instaloni një skedar APK në kompjuterin tuaj por nuk mund ta bëni sepse sistemi operativ nuk e njeh atë? Është normale: skedarët APK, në fakt, janë paketat e instalimit të… lexoni më shumë

Si të rikuperoni një llogari të fshirë Telegram

Si të rikuperoni një llogari të fshirë Telegram

Si të rikuperoni një llogari të fshirë në Telegram. Pak kohë më parë keni regjistruar një Telegram për të përjetuar mënyrën se si funksionon ky shërbim i njohur i mesazheve, i konsideruar nga shumë si alternativa më e mirë për WhatsApp. Megjithatë, pasi e përdore për disa ditë, kuptove se nuk ishte për ty dhe vazhduat të fshini llogarinë tuaj. Pa… lexoni më shumë

Si të zhbllokoni telefonin e kyçur nga operatori

Si të zhbllokoni telefonin e kyçur nga operatori

Si të zhbllokoni telefonin e kyçur nga operatori. Nëse kur futni kartën SIM në terminal, e keni ndezur dhe telefoni funksionon në mënyrë perfekte, por nuk ju lejon të bëni apo të merrni telefonata, ne do t'ju tregojmë se çfarë të bëni. Mund të ndodhë që operatori të ketë bllokuar telefonin. Përpara se të futeni në panik total, po t'ju jap... lexoni më shumë

Si të shikoni përsëritjet në Fortnite

Si të shikoni përsëritjet në Fortnite

Si të shikoni përsëritje në Fortnite. Ju keni luajtur shumë kohët e fundit Fortnite, lojën e mirënjohur Battle Royale nga Epic Games, dhe po bëheni shumë të mirë në të. Për këtë arsye, ju dëshironi të rishikoni performancat tuaja dhe ndoshta të zbuloni pse ai armik i frikshëm arriti ta mposhtte atë, të kuptoni teknikën e tij dhe ta përdorni atë për t'u përmirësuar në… lexoni më shumë

Si të pastroni mikrofonin e telefonit tuaj celular

Si të pastroni mikrofonin e telefonit tuaj celular

Si të pastroni mikrofonin e celularit tuaj. Prej disa kohësh miqtë dhe të njohurit me të cilët flisni në telefon ju thonë se nuk ju dëgjojnë. Tashmë i keni përjashtuar problemet që lidhen me rrjetin, ndaj keni arritur në përfundimin se problemi mund të jetë mikrofoni i telefonit. Më pas… lexoni më shumë

Si ta shihni kush i ndan postimet e mia në Instagram

Si ta shihni kush i ndan postimet e mia në Instagram

Si të shihni se kush i shpërndan postimet e mia në Instagram. Rrjeti juaj i preferuar social është Instagram dhe, për rrjedhojë, ju publikoni një sasi të madhe përmbajtjesh multimediale çdo ditë, duke shpresuar të bëheni një influencues i vërtetë. Në këtë kuptim, kohët e fundit keni vënë re një rritje të ndjekësve, pas publikimit të një publikimi: ndoshta… lexoni më shumë

Si të nxirrni diskun PS4 nga kontrolluesi

Si të nxirrni diskun PS4 nga kontrolluesi

Si të hiqni diskun PS4 nga kontrolluesi. Tani keni të bëni me disa tituj që keni blerë së bashku me konsolën, por, kur ndryshoni lojën, keni kuptuar se pozicioni në të cilin keni vendosur PS4 ju pengon të arrini butonin e nxjerrjes së diskut. Atëherë do të dëshironit të dini se si të nxirrni një disk… lexoni më shumë

Si të skanoni një dokument me një printer Canon

Si të skanoni një dokument me një printer Canon

Si të skanoni një dokument me një printer Canon. Sapo keni blerë një printer Canon që ka gjithashtu një skaner, por nuk dini si ta përdorni këtë komponent? Jeni zhvendosur së fundi në Mac dhe nuk dini si ta instaloni printerin tuaj të ri në kompjuterin tuaj të markës Apple? Atëherë do të jeni të lumtur të dini se jeni në... lexoni më shumë

Si të regjistroni lojërat PS2

Si të regjistroni lojërat PS2

Si të digjni lojërat PS2. Duke kaluar nëpër hard diskun e kompjuterit tuaj të vjetër, a keni gjetur ndonjë skedar për lojërat PlayStation 2 që dëshironi të digjni? Me shumë mundësi, këto do të jenë skedarë në formatin MDS/MDF, ISO ose NRG. Nëse keni një PS2 të modifikuar, mund ta kopjoni lehtësisht në çdo disk bosh dhe ta luani... lexoni më shumë

Si të rritet FPS në PS4

Si të rritet FPS në PS4

Si të rritet FPS në PS4. Ju pëlqen të luani PlayStation 4 dhe po argëtoheni shumë gjatë sesioneve tuaja të lojërave. Sidoqoftë, bastisjet tuaja virtuale, së fundmi, nuk ju kënaqin plotësisht: rrjedhshmëria e lojërave nuk ju duket e mirë. Është një situatë vërtet e çuditshme: video-lojërat, në teori, janë të optimizuara në konzolla... lexoni më shumë

Si të konfiguroni TP Link Extender

Si të konfiguroni TP Link Extender

Si të konfiguroni TP Link Extender. Keni blerë një TP Link Range Extender për të rritur gamën e sinjalit Wi-Fi në shtëpi, por, duke mos qenë shumë i mësuar me përdorimin e këtij lloji të pajisjes, do të dëshironit një dorë për ta konfiguruar atë? Mos u shqetësoni, ju keni ardhur në vendin e duhur në kohën e duhur ... lexoni më shumë

Si të shtypni shumë fotografi në të njëjtën fletë

Si të shtypni shumë fotografi në të njëjtën fletë

Si të printoni imazhe të shumta në të njëjtën fletë. Pak ditë më parë, keni shkarkuar nga Interneti disa kartolina dixhitale shumë të bukura dhe tani dëshironi t'i printoni dhe t'ua shpërndani miqve tuaj. Megjithatë, duke bërë disa llogaritje, keni vënë re se fletët e printerit tuaj mund të përmbajnë më shumë se një imazh, kështu që menduat se do të ruani disa nga... lexoni më shumë

Si të kontrolloni një kuti në Word

Si të kontrolloni një kuti në Word

Si të kontrolloni një kuti në Word. Ju keni shkarkuar një formular në formatin Word nga Interneti, tani duhet ta plotësoni, por pasi të keni plotësuar të gjitha fushat e tekstit ai ka dështuar. Arsyeja? Ka disa kuti kontrolli që nuk funksionojnë: nuk mund t'i kontrolloni, ose të paktën nuk dini si t'i kontrolloni. Ju jeni fillestar me Word dhe… lexoni më shumë

Si ta ndani një video në disa pjesë

Si ta ndani një video në disa pjesë

Si të ndani një video në disa pjesë. Keni bërë një video shumë të gjatë, të cilën tani do të dëshironit ta ndanit në disa pjesë, por nuk dini si ta bëni? Mos u shqetësoni, ky është një operacion jashtëzakonisht i thjeshtë. Gjithçka që ju nevojitet është një program i përshtatshëm për qëllimin dhe disa minuta kohë të lirë. Përveç kësaj, mos... lexoni më shumë

Si të fshini llogarinë e Supercell ID

Si të fshini llogarinë e Supercell ID

Si të fshini llogarinë Supercell ID Pasi e keni luajtur për ditë të tëra, kuptove se nuk keni më kohë të lirë për të shpenzuar në Clash Royale, një nga titujt më të famshëm të zhvilluar nga Supercell. Për këtë arsye, ju keni marrë një vendim drastik: fshini përgjithmonë ID-në tuaj të Supercell Llogarinë që lejon… lexoni më shumë

Si të merrni falas V-Buck në Fortnite

Si të merrni falas V-Buck në Fortnite

Si të merrni V-Buck falas në Fortnite. Ju jeni një adhurues i lojërave video dhe, për momentin, videoloja juaj e preferuar është Fortnite. Kjo lojë e famshme me shumë lojtarë nga Epic Games, të cilën sapo e keni filluar, por tashmë po ju jep shumë kënaqësi. Në këtë kuptim, duke qenë se do të luani për një kohë të gjatë, dëshironi të sqaroni disa nga… lexoni më shumë

Si ta zbuloni fjalëkalimin në Facebook pa e ndryshuar atë

Si ta zbuloni fjalëkalimin në Facebook pa e ndryshuar atë

Si të zbuloni fjalëkalimin tuaj në Facebook pa e ndryshuar atë Harrimi i fjalëkalimit tuaj në Facebook mund të jetë një telash i madh, por për fat nuk është një punë e madhe. Në fakt, për të rifituar pronësinë e llogarisë suaj, thjesht verifikoni identitetin tuaj dhe kërkoni një rivendosje të fjalëkalimit. Por, çka nëse dëshironi të zbuloni fjalëkalimin e Facebook-ut pa e ndryshuar atë? … lexoni më shumë

Shikoni miqtë e shtuar së fundmi nga një mik

Shikoni miqtë e shtuar së fundmi nga një mik

Si t'i shikoni miqtë e shtuar së fundi të një miku Pas shumë nxitjesh nga fëmija juaj, më në fund ju u dorëzuat dhe dhatë pëlqimin tuaj për t'u regjistruar në Facebook. Megjithatë, si një prind i mirë, ju ende dëshironi të monitoroni aktivitetin e tij në internet, kështu që ai ju kërkoi ta shtoni atë si një "mik", në mënyrë që ai të mund të shohë ... lexoni më shumë

Si të zhbllokoni një kartë të mbrojtur mikro SD

Si të zhbllokoni një kartë të mbrojtur mikro SD

Si të zhbllokoni një kartë micro SD të mbrojtur. Prej disa ditësh, microSD që përdorni e çiftuar me celularin tuaj duket se nuk funksionon siç duhet. Për të qenë të saktë, sa herë që përpiqeni ta përdorni, shihni mesazhe të çuditshme që shfaqen në ekran që tregojnë se karta është e mbrojtur nga shkrimi. Në këtë udhëzues ju… lexoni më shumë

Si të ndryshoni emrat në Fortnite PS4

Si të ndryshoni emrat në Fortnite PS4

Si të ndryshoni emrat në Fortnite PS4. Kur filluat të luani Fortnite në PlayStation 4, a zgjodhët një emër që nuk ju pëlqen më? Dëshironi ta ndryshoni, por nuk dini si ta bëni? Atëherë ju keni ardhur në vendin e duhur në kohën e duhur! Unë do t'ju shpjegoj se si të ndryshoni emrin në Fortnite PS4 aq shpejt dhe lehtë sa… lexoni më shumë

Si të regjistroni lojërat PS1

Si të regjistroni lojërat PS1

Si të regjistroni lojëra PS1. Edhe pse disponohen konzolla shumë më të fuqishme, ju jeni bërë aq i dashur për PlayStation 1 tuaj, saqë keni vendosur ta merrni atë nga papafingo dhe ta lidhni përsëri në televizorin tuaj, për ta përdorur gjatë periudhave tuaja të 'nostalgjisë së lojërave video'. Te kuptoj. Nga ana tjetër, ka shumë lojëra në dispozicion për PS1 që janë ende… lexoni më shumë

Si të luani Fortnite me miun dhe tastierën

Si të luani Fortnite me miun dhe tastierën

Si të luani Fortnite me miun dhe tastierën. Sapo keni filluar të luani Fortnite, titullin popullor Battle Royale nga Epic Games, dhe keni dëgjuar se është e mundur të përdorni miun dhe tastierën për të luajtur Fortnit. Edhe në konzola. Por ju nuk e keni kuptuar si ta bëni atë. Dëshironi të mësoni se cilat janë çelësat për të luajtur Fortnite? … lexoni më shumë

Si të shihni njerëzit e fundit të ndjekur në Instagram

Si të shihni njerëzit e fundit të ndjekur në Instagram

Si të shihni njerëzit më të fundit të ndjekur në Instagram Disa kohë më parë, keni filluar të ndiqni një person në Instagram, për të qëndruar të përditësuar për përmbajtjen që ai poston. Ju dëshironi t'i tregoni profilin tuaj një mikut tuaj, por nuk mund t'i mbani mend më emrin e përdoruesit dhe më pas pyesni veten se si t'i shihni njerëzit e fundit të ndjekur... lexoni më shumë

Si të dëgjoni muzikë nga një USB në makinë

Si të dëgjoni muzikë nga një USB në makinë

Si të dëgjoni muzikë nga një USB në makinë. Ju kaloni pjesën më të madhe të ditës duke vozitur dhe dëshironi të gjeni një zgjidhje për të dëgjuar muzikën tuaj të preferuar në makinë, pa u detyruar të mbani mijëra CD. Për më tepër, telefonatat e shumta të biznesit që merrni gjatë ditës kanë tendencë ta zbrazin shpejt telefonin tuaj celular dhe… lexoni më shumë

Si të çaktivizoni Smart Lock

Si të çaktivizoni Smart Lock.

Si të çaktivizoni Smart Lock. Duke ngatërruar cilësimet e telefonit tuaj, ju keni aktivizuar Google Smart Lock. Funksioni që, në kushte të caktuara, ju lejon të mbani pajisjet Android të shkyçura automatikisht. Problemi është se pasi ta bëni këtë, telefoni juaj celular është pothuajse gjithmonë i shkyçur dhe, rrjedhimisht, të dhënat tuaja janë… lexoni më shumë

Si të dini nëse një telefon është i kyçur nga një operator

Si të dini nëse një telefon është i kyçur nga një operator

Si të kuptoni nëse një telefon është i kyçur nga një operator. Ai bleu një telefon të përdorur me një çmim mjaft të volitshëm dhe mbeti i kënaqur me blerjen. Ka vetëm një problem “të vogël” që nuk mund ta zgjidhë: pavarësisht funksionimit të përsosur, celulari në fjalë nuk duket të jetë në gjendje të kryejë telefonata, të dërgojë SMS dhe të shfletojë… lexoni më shumë

Si të ndryshoni fytyrën në një video

si të ndryshoni fytyrën në një video

Si të ndryshoni fytyrën në një video. Ylli i Hollivudit? yll roku? Nëse dëshironi të bëheni yll dhe dëshironi të shfaqni fytyrën tuaj në video të tjera, unë do t'ju tregoj se si ta bëni këtë. Në rreshtat e mëposhtëm, në fakt, do të shqyrtojmë një seri të tërë mjetesh interesante falë të cilave arrita të ndryshoj fytyrën në një video duke futur… lexoni më shumë

Si ta dini kush e anuloi mesazhin në Instagram

Si ta dini kush e anuloi mesazhin në Instagram

Si të dini se kush e ka anuluar mesazhin në Instagram Instagram ofron mundësinë për të anuluar përcjelljen e mesazheve të dërguara përmes Direct, dhe ju e dini mirë, pasi e keni përdorur këtë funksion disa herë. Megjithatë, nëse nga njëra anë ju duket e dobishme të fshini mesazhet që dërgoni gabimisht në Instagram, nga ana tjetër… lexoni më shumë

Si të azhurnoni iPhone

Si të azhurnoni iPhone

Si të përditësoni iPhone Ashtu si me sistemet operative të PC (për shembull, Windows dhe macOS), sistemi operativ i iPhone, iOS, përditësohet shpesh me funksione të reja të prezantuara dhe rregullime të gabimeve. Aktualisht ekzistojnë dy mënyra të ndryshme për të përditësuar "iPhone nga": njëra bëhet direkt nga… lexoni më shumë

Si të kopjoni një CD në PC tuaj

Si të kopjoni një CD në PC tuaj

Si të kopjoni një CD në kompjuterin tuaj. Duhet të kopjoni një disk në kompjuterin tuaj, por nuk e dini procedurën e duhur për të ndjekur. Ju ndoshta dëshironi të "shqyeni" një CD muzikore për të ruajtur të gjitha këngët që përmban në kompjuterin tuaj, por nuk dini çfarë programi të përdorni. Mos u shqeteso. Ai ka ardhur në… lexoni më shumë

Si të hiqni logon e operatorit

Si të hiqni logon e operatorit

Si të hiqni logon e operatorit. Blerja e një telefoni celular të markës së operatorit mund t'ju kursejë shumë për modelet më të reja që sapo kanë dalë në treg. Me markë, nëse nuk e di, nënkuptojmë një celular që ka logon e administratorit në kopertinë dhe/... lexoni më shumë

Si të bëni thirrje me iPad me SIM

Si të bëni thirrje me iPad me SIM

Si të bëni thirrje me iPad me SIM. Së fundmi keni blerë një iPad dhe dëshironi të kuptoni se si mund ta përdorni për të kryer telefonata duke përdorur kartën e tij SIM? Kështu që unë do të thoja që ju keni ardhur te udhëzuesi i duhur në kohën e duhur. Nëse më jep pak nga koha jote e çmuar, në fakt, unë mund t'i shpjegoj gjithçka. Ne vazhdim … lexoni më shumë

Ndalim Krijues
IK4
Zbuloni në internet
një si të bëni
Ndjekës në internet
përpunoje lehtë